MŪSU PROJEKTI

LNOĢ jaunumi

01/15/2020

No 31. janvāra līdz 31. jūlijam starptautiskajā digitālajā vietnē Opera Vison būs skatāms Imanta Kalniņa operas Spēlēju, dancoju ieraksts.

Būt vai nebūt? Tāds ir jautājums... LNOĢ valde savā 2020. gada sēdē pieņēma lēmumu kļūt par J. Kalniņa operas Hamlets uzveduma galveno atbalstītāju.

Savos darbības gados Latvijas Nacionālās Operas Ģilde ir iegādājusies vairākus instrumentu Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestrim: vijoli, flautas, obojas, trompetes, klarnetes, trombonus, mežragu, angļu ragu un čembaso. Īpaša dāvana bija Steinway&Sons koncertflīģelis.

LNOĢ ir rīkojusi un savus atbalstītājus iepriecinājusi ar daudziem sarīkojumiem un Latvijas opermākslinieku koncertiem, no kuriem īpaši gribas izcelt Maijas Kovaļevskas, Aleksandra Antoņenko, Sonores Vaices, Trīs Tenori, Antras Bigačas, Ingusa Pētersona un Krišjāņa Norveļa koncertus Ņujorkā un citās ASV pilsētās.

LNOĢ apvāršņi un darbība kļuvusi plašāka, nākotnē par svarīgu uzskatot atbalstu latviešu orģināloperas un baletu uzvedumiem Latvijā, kā arī veicinot to popularizēšanu citos operas namos pasaulē.

Atbalstot operstudiju Figaro un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, LNOĢ ir devusi nozīmīgu ieguldījumu jauno operas un baleta mākslinieku sagatavošanā un viņu izaugsmē.

Latvijas Nacionālās operas nama pārbūves laikā LNOĢ sniedz dāsnu atbalstu nama atjaunošanai. Ģilde ir samaksājusi firmu rēķinus par Otis liftu, grīdas segām, aizkariem, starmešiem, lampām, spoguļiem, orķestra bedres iekārtu, operas ieejas durvju māksliniecisko stiklojumu, dekorāciju pacelšanas iekārtām. titru mašīnu un vēl daudzām citām...

Latvijas Nacionālā opera un balets ir mākslas centrs, kas, mērķtiecīgi iemiesojot jaunrades procesu, kultūras bagātināšanu un izglītošanu, piedāvā unikālu mākslas pārdzīvojumu, baudījumu un bagātinošu atklāsmi.


Atbalsti mūsu misiju